Veļas mazgāšanu nevar nosaukt par patīkamu nodarbošanos. Labi, ka mūsdienās saimniecēm ir vēl labs palīgs – veļas mazgājamā mašīna. Dažām vēl arī žāvējamā. Un vēl daudz dažādu gadžetu, kas atvieglo mājas darbus.
Bez tam, ir viltībiņas, kuras veļas mazgāšanu palīdzēs padarīt kvalitatīvāku un veļu tīrāku. Šodien pastāstīsim, kā veļas mazgāšanu padarīt krietni patīkamāku.
Veļas mazgāšana veļas mašīnā
1. Lietojiet maisiņu sīko veļas gabalu mazgāšanai. Bieži vien pat nepamanām, ka pazūd apakšveļa vai zeķes. Ar maisiņiem jautājums par to, kur pazūd zeķes pēc veļas mazgāšanas izgaist uz neatgriešanos.
2. Veļas ievietošanas tvertni tīriet ar mutes skalošanas līdzekli. Tas palīdzēs dezinficēt vietu, kur mazgājas veļa, un novērsīs pelējuma rašanos veļas mašīnā. Tāpat sekojiet, lai tīra būtu arī gumija, kur visātrāk rodas pelējums.
3. Lai tiktu vaļā no dzeltenajiem sviedru traipiem un atgrieztu lietām sākotnējo izskatu. Ielieciet veļas mašīnā dažas aspirīna tabletes. Tas notiks pateicoties aspirīnā esošajai salicilskābei.
4. Nežāvējiet veļu pārāk ilgi. Īpaši apģērbu no dabiskajām šķiedrām vēlams gludināt vēl nedaudz mitru. Ja apģērbs pārkaltīs, to nebūs iespējams kvalitatīvi izgludināt ar gludekli.
5. Vilnas izstrādājumu mazgāšana veļas mašīnā ir īsts pārbaudījums. Neviens nezina, cik liels būs izmazgātais džemperis. Ja tas ir sarāvies mazgājot, iemērciet to uz 10 minūtēm bļodā kurā ir ieliets bērnu šampūns vai veļas kondicionieris.
Pēc tam izspiediet džemperi, atlikušais mitrums paliks dvielī, uz kura horizontāli izklāsi žāvēties džemperi.
6. Mazgājot balto veļu, nelietojiet kondicionieri. Tai vajadzīgs speciāls balinātājs, kuru vari nopirkt vai pagatavot pati. Bet parasto kondicionieri izmantot nevajag, citādi lietas kļūs blāvas.
7. Nešķirojiet veļu pa krāsām. Ja nu vienīgi balto veļu lieciet atsevišķi. Labāk veļu šķirot pēc audumu blīvuma. Citādi veļas pulveris neizskalosies no plānajiem audumiem.
Tāpat nemazgājiet krāsaino veļu temperatūrā, kas augstāka par 45 grādiem, citādi tā vien vairs nebūs koša.
8. Mazgājot sintētiska auduma izstrādājumus, ielieciet veļas mazgājamajā mašīnā dažas folijas bumbiņas. Tās palīdzēs noņemt no apģērba statisko elektrību.
9. Kosmētikas traipi uz audumiem bieži vien liecina par to, ka šim apģērba gabalam vairs nav vieta tavā garderobē. Pirms atvadīties no mīļā futbola krekliņa, pamēģini uzziest uz traipa skūšanās putas.
Pēc tam izmazgā to veļas mašīnā. Skūšanās putas labi izņem iestāvējušos traipus, un ir cerība, ka traips izmazgāsies.
10. Netīras zeķes mazgājiet aukstā ūdenī. Lielākā daļa sviedru sastāva ir olbaltumvielas, ja mazgāsiet temperatūrā, kas augstāka par 30 grādiem, tad netīrumi neizmazgāsies.
11. Lai izmazgātu sulu, zāles vai zemes traipus, notraipīto vietu izžāvējiet ar fēnu. Pēc tam apstrādājiet traipu ar traipu tīrītāju. Pateicoties siltumam mazgājamais līdzeklis labāk tiks galā ar traipiem.
12. Lai ātrāk izžāvētu kādu apģērba gabalu, ieliec to veļas mašīnā kopā ar sausu tīru dvieli. Uzstādiet funkciju „izgriešana”.
Veļas mašīna ir laba lieta, tomēr tā negarantē simtprocentīgu mazgāšanas kvalitāti. Lai cik arī moderni nebūtu modeļi, patiesībā veļas mašīna tomēr ir un paliek rotējoša tvertne ar mazgāšanas līdzekli un ūdeni.
Taču tagad veļas mazgāšana tev nesagādās grūtības, un tu varēsi izmazgāt jebkuru traipu. Kurus no šiem paņēmieniem izmanto?