Kuru režīmu izvēlēties
Daudzi uzskata, ka veļas mašīnas režīmi ir lieka greznība, ko izdomājuši ražotāji. Taču katram režīmam ir sava funkcija. Pastāstīsim par to sīkāk. Jo tas var kvalitatīvi mainīt mazgāšanas procesu. Un tā, apskatīsim pamata funkcijas, kuras ir katrā veļas mašīnā.
Kokvilna
Šis ir izplatītākais režīms, un to visbiežāk izmanto kokvilnas gultas veļas mazgāšanai. Maksimālā temperatūra tam ir 95 grādi. Tas ir lielisks režīms, lai labi izmazgātu gultas veļu un tiktu vaļā no visa nevajadzīgā. Ja vēlies veļu mazgāt audumu saudzējošākā režīmā, tad vari izvēlēties zemāku ūdens temperatūru un apgriezienu skaitu.
Sintētika
Šis režīms derēs šķiedru audumu izstrādājumu mazgāšanai. Piemēram, blūžu un kreklu mazgāšanai. Te būs zemāka ūdens temperatūra. Kā parasti ir, tad no 40- 60 grādiem. Labi izmazgā ikdienā lietojamās drēbes.
Vilna
Šis ir speciāls režīms vilnas izstrādājumu mazgāšanai. Mazgāšana zemā temperatūrā novērš izstrādājumu izmaiņas un saraušanos. Arī apgriezienu skaits ir zemāks, tāpēc izstrādājumi netiek ietekmēts. Jāpiezīmē, ka šajā režīmā mazgājot veļas mašīnā, jāliek 2 vai pat 3 reizes mazāk veļas, nekā maksimāli paredzēts.
Delikātā mazgāšana
Šis režīms paredzēts ļoti plānu audumu mazgāšanai. Tāpat arī, ja izstrādājumiem ir dekoratīvi elementi. Mazgāšana notiek zemā temperatūrā pie lēnākiem apgriezieniem.
Intensīvā mazgāšana
Mēdz gadīties, ka nepieciešams izmazgāt ļoti netīru veļu. Tad parasts režīms netiks galā, nepieciešama intensīvā mazgāšana. Ja izstrādājums gatavots no blīva auduma, tad droši vari izmantot šo režīmu.
Kā redzi, režīmi ir dažādi. Katram no tiem ir savas funkcijas. Protams, mūsu straujajā pasaulē rodas vēlēšanās paātrināt visus procesus, bet ne vienmēr tas ir labi. Lai nedaudz saīsinātu mazgāšanas laiku, var samazināt temperatūru.
Patiesībā, lielākajai daļai mūsdienu izstrādājumu nav nepieciešama mazgāšana 95 grādu temperatūrā. Pietiks ar 40 grādiem, lai viss lieliski izmazgātos.
Tas pats sakāms par apgriezienu skaitu. Labāk uzlikt mazāku apgriezienu skaitu, bet pēc tam vienkārši ilgāk veļu pažāvēt. Toties tas samazinās mazgāšanas laiku un saglabāt veļas krāsas. Lai izdodas!