5. Nevis apcepšana, bet apcepšana un pēc tam sautēšana buljonā (zirvaks).
Tieši zirvaks lielā mērā nosaka plova garšu un aromātu. Nepietiks apcept dārzeņus un gaļu taukvielās. Dārzeņus un gaļu apcep taukvielās un pēc tam sautē buljonā, kas bagātināts ar garšvielā, līdz gaļas gatavībai. Un tikai pēc tam liek klāt rīsus.
Uzskata, ka jo lēnāk gatavojas zirvaks, jo labākas būs plova garšas īpašības. Optimālais sutināšanas uz lēnas uguns laiks ir aptuveni 2-3 stundas. Zirvakam ir lēnām jāsutinās, nevis strauji jāburbuļo.
Straujas vārīšanās rezultātā sīpoli un burkāni pārvārīsies un pārtaps par putru, mērce kļūs duļķaina, bet rīsi salips neizskatīgā masā.
6. Par daudz vai par maz ūdens.
Ūdens ir viena no galvenajām plova sastāvdaļām, tieši no tā ir atkarīga plova konsistence. Vārot parastos rīsus, pievieno divas daļas ūdens uz vienu daļu rīsu, taču plovam šāda attiecība neder.
Pirmkārt, rīsus pirms gatavošanas cītīgi mazgā, mazgāšanas laikā rīsi uzsūc ūdeni. Otrkārt, daudz sulas izdalās no burkāniem un sīpoliem. Ja pievienos 2 daļas ūdens, sanāks putra, ja ūdens būs par maz, rīsi nevarēs izvārīties. Optimālais variants būs 1,2 daļas ūdens uz 1 daļu rīsu.
7. Par maz garšvielu.
Pagatavot plovu bez garšvielām, tas būs kulinārs noziegums. Plovu var pagatavot pat bez rīsiem, bet garšvielas tajā ir galvenā sastāvdaļa, kas piedod šim ēdienam garšu, aromātu un asumu.
Pēc noteikumiem garšvielas pievieno zirvakam. Noteikti ir jābūt zirai, paprikai, pipariem, ķiploka galviņai un sālim. Pārdošanā ir daudz garšvielu īpaši plovam, bet varat arī pagatavot savu variantu, piemēram: zira (kumins), čili pipars, sasmalcinātas bārbeļu ogas un safrāns.
Visgaršīgākais plovs sanāk ar veselām ziras sēklām, tās dod piesātinātāku aromātu. Kaltētajām bārbeļu ogām piemīt dabisks skābumiņš un tās ir bagātas ar C vitamīnu. Safrāns ēdienam piešķirs spilgtu dzeltenu krāsu unviegli dedzinošu garšu.
Plovs ir ēdiens, kurš labi iederas gan svētku reizē, gan arī ikdienā.