Neviens negrib domāt par urīnpūšļa nesaturēšanu, bet realitātē 10% sieviešu vecumā no 19-30 gadiem saskaras ar šo problēmu, atsaucoties uz pētījumu žurnālā ”Female Pelvic Medicine & Reconstructive Surgery”. Tās ir vairāki miljoni sievietes, kas cīnās, lai nesaslapinātu biksēs.
Medicīnā to sauc par nesaturēšanu, un ir divi veidi kā iedala nesaturēšanu: stresa nesaturēšana un steigas nesaturēšana. ”Stresa nesaturēšana rodas, kad vēderā ir sakrājies pārāk liels spiediens uz urīnpūsli, un tiek zaudēta kontrole, kad cilvēks noklepojas, skrien, lec, smejas vai nošķaudās,” skaidro Lisa Dabnija, profesora asistente ginekoloģijā un reproduktīvajās zinātnēs. ”Steigas nesaturēšana ir tad, kad slēdzējmuskulis, kas ir daļa no urīnpūšļa sienas, nereaģē uz smadzeņu doto signālu, kad to var darīt, bet gan pats no sevis sāk spiest ārā urīnu.”
Protams, neviena no situācijām nav patīkama. Parasti ar steigas nesaturēšanu saskaras sievietes pēc menopauzes, bet ar stresa nesaturēšanu sievietes kas ir nesen dzemdējušas. Labās ziņas ir tādas, ka tā nav medicīniski bīstama problēma un ir ļoti vieglas lietas ko varat darīt, lai nesaskartos ar šo problēmu.
Veiciet vēdera vingrinājumus
Ir iemesls kāpēc cilvēki tik daudz runā par vēdera vingrinājumiem. Tie ir efektīvi vingrinājumi, kas padari iegurni spēcīgāku. Šie vingrinājumi ir viens no labākajiem veidiem kā cīnīties ar nesaturēšanu. Ja jūs trenēsiet vēdera muskuļus, tad varēsiet daudz vieglāk kontrolēt urīnpūšļa darbību. Pat parastākie preses vingrinājumus var palīdzēt.
Kontrolējiet savu svaru
Svarīga lieta nesaturēšanā ir svara kontrole un pareiza diēta, kas ietekmē to cik bieži vajag doties uz tualeti. Jo augstāks ķermeņa svara indeks, jo lielāks risks, ka saskarsities ar nesaturēšanu. Papildus svars uzliek lielāku spiedienu uz urīnpūsli nekā ir ieteicams, kas atkal noved līdz palielinātam stresam un nesaturēšanai. Labās ziņas attiecībā pret nesaturēšanu, ko izraisa liekais svars ir ka 65% sievietes, kuras ir nometušas kilogramus un uztur veselīgu svaru jau pēc gada vairs nesaskaras ar šo problēmu.
Nepārdzeries šķidrumus
Tieši tā – nedzer vairāk kā 2-2.5 litrus šķidrumu dienā. Visi kaut kādā veidā domā, ka viņi dehidrējas un tāpēc iet pa ielu un dzer vairāk kā 3 litrus ūdeni ikdienā, kas ir pilnībā nevajadzīgi. Kad sadzeraties ūdeni un nedodaties uz tualeti, jūsu urīnpūslis var savilkties kad tam nevajadzētu, jo tas vienkārši ir pārāk pilns…
Izvairieties no kafijas un alkohola
Kofeīns un alkohols ir diurētiķi, kas dabiski liek tev vairāk doties uz labierīcībām. Vairāk čurājot jūs padarāt slēdzējmuskuli sakairinātu, kas var novest līdz steigas nesaturēšanai. Urīnpūslī ir receptori, kas ziņo smadzenēm, kad tas ir pilns, bet, ja tas ir sakairināts, smadzenes saņems signālus par to, ka tas ir pilns, kaut gan nemaz nav un tā tas sāks savilkties un izraisīs nesaturēšanu. Pluss, ja esat lietojusi alkoholu, tad ir daudz mazāka iespēja, ka smadzenes sapratīs ķermeņa signālus, kad ir laiks doties uz vannas istabu.
Izvairieties no citrusa sulām un augļiem
Apelsīnu, dzērveņu, greipfrūtu sulas – tās ir skābas sulas, kas kairina urīnpūsli. Ja jūs dzerat dzērveņu sulu, lai cīnītos ar urīnpūšļa infekciju – pārtrauciet. Ja jums ir kaut kāda urīnpūšļa kondīcija, piemēram, sāpes čurājot vai pārāk bieža došanās uz tualeti tad labāk ir izvairīties no dzērveņu sulas. Tā vietā, lai dzertu šos kairinātājus dodieties pie sava ārsta un noskaidrojiet, kas tiešām notiek un kā to izārstēt.
Uzņemiet vairāk magnēziju
Lielākajai daļai pieaugušo organismā trūkst magnēzijs, kas ir ļoti svarīga sastāvdaļa tādos procesos kā proteīnu sintēze, muskuļu un nervu darbība, asinis spiediena regulācija. Magnēzijs var palīdzēt arī ar nesaturēšanu. Pēc pētījumiem vairāk kā 50% cilvēku, kas lietoja magnēzija vitamīnus ikdienā ziņoja par situācijas uzlabošanos pret nesaturēšanu. Sievietēm vajag uzņemt no 310 – 329 miligramus magnēzija katru dienu. Kā arī iekļaujiet magnēzija bagātus ēdienus savā dietā, piemēram, spināti, pupiņas, mandeles.
Nesmēķējiet
Līdz šim punktam tam jau bija jābūt skaidram. Bet, tā kā cilvēkiem vēl aizvien patīk aizdedzināt šo kaitīgo ieradumu, tad jums vajadzētu zināt, ka cigaretes arī kairina urīnpūsli. Daudzi zina, ka smēķēšana izraisa plaušu vēzi, bet nezina, ka cigaretes palielina riska faktoru pret urīnpūšļa vēzi. Izvairieties no cigaretēm un jūsu ķermenis jums pateiksies.
Pārliecinaties ka pietiekoši saņemat vitamīnu D
D vitamīna trūkums organismā var vājināt iegurni. Pētnieki ir atklājuši ka zems vitamīna D līmenis ir sievietēm, kuras ir vecākas par 20 gadiem un saskaras ar iegurņa problēmām un nesaturēšanu. Vitamīns D spēcina muskuļus un tā vien ir pietiekoša motivācija, lai sāktu dzert šos vitamīnus.