Atzīsimies, ka reizēm ar skaudību noskatāmies uz cilvēkiem, kuriem vārds “termiņš” ir līdzgaitnieks nevis ienaidnieks. Un bieži atrunājamies, ka: “Tā jau ar normāliem cilvēkiem nenotiek.” Bet ne vienmēr “deadlains “ ir tas labākais motivētājs, bet drīzāk adrenalīna pieplūdums. Tāpēc Oga ir apkopojusi 6 gaužām vienkāršus padomus, kā būt produktīvai:
1. AUSTIŅAS
Ja esi jūtīga pret apkārtējo vidi un jebkurš ārējs traucēklis neļauj koncentrēties – ieliec austiņas. Tu ne tikai nobloķēsi pasauli, bet arī koncentrēsies uz darāmo daudz intensīvāk un “pasaule apstāsies”. Ārkārtīgi daudzas mūzikas listes ir speciāli veidotas, lai palīdzētu tev koncentrēties studijām un darbam.
2. ATSLĒDZIES NO SOCIĀLAJIEM PORTĀLIEM UN TELEFONA
Visbiežāk scenārijs ir sekojošs: mēs apņemšanās pilnas dodamies pie rakstāmgaldiem vai uz bibliotēkām, iekārtojamies un saceram pirmos perfektos vārdus… Te pēkšņi iepīkstas telefons, datora ekrāns paziņo par jaunu e-pastu un zvana draudzene. Un tā ik pēc 15 minūtēm. Tu slepus “iemet” acis ziņā vai e-pastā, bet patiesībā māņu gājiens domas aizvirzījis jau simts kilometru attālumā no mērķa. Tāpēc atvieglo sev darbu un atslēdzies no traucēkļiem.
3. KONCENTRĒJIES UZ VIENU UZDEVUMU
Neiespējami, vai ne? Jo īpaši sievietēm, bet, ja tu pacentīsies darīt vienu lietu vienā laikā, tu būsi pārsteigta, ka paveiksi uzdevumu ātrāk un kvalitatīvāk. Uz brīdi centies nedomāt par to vai mājās gludeklis un matu taisnotājs palika ieslēgti vai izslēgti.
4. PAŅEM PAUZI
Sākumā varētu šķist, ka pauze ir laika tērēšana. Tomēr, ja stundām esi sēdējusi pie datora vai kāda cita darbiņa, tici, ka maza pastaiga, skatīšanās pa logu vai kafijas krūze tevi mazliet relaksēs pēc garajām stundām. Tikai atceries, ka kvalitatīva pauze nav iekrišana “YouTube”, “Facebook” un citos n-tajos izklaides portālos.
5. SASTĀDI SARAKSTUS
Jo tie palīdzēs tev fokusēties uz konkrēto darbu un secīgu izpildījumu! Centies sarakstu sastādīt pēc prioritāšu principa, nevis: “O! Šis būs ātri un viegli, un gan jau kaut kad noderēs.”
6. ZINI ROBEŽU
Šis, protams, skan mazliet utopiski, vai ne? Jo visbiežāk atkāpšanās ceļa vairs nav un ir jādara tas, ko varējām paveikt pāris mēnešus iepriekš. Tomēr mums ir nepieciešama atpūta, citādi dzīves prieks mūs pametīs viens un divi. Pārdegšana nav nekāda māksla, māksla drīzāk ir saglabāt veselo saprātu.