Plovs ir lielisks ēdiens cilvēkiem, kuri rūpējas par savu veselību. Pirmkārt, veiksmīgs olbaltumvielu un ogļūdeņražu savienojums radīs sāta sajūtu ilgam laikam, otrkārt, no pareiza plova nekļūst resns.
Un treškārt, vārīti (tieši vārīti, bet ne cepti) rīsi un burkāni ir vērtīgākā barība tiem, kam kuņģis jau ir sabojāts ar visādām diētām.
Tomēr arī šādu vērtīgu ēdienu ir iespējams samaitāt. Pastāstīsim par 7 nepiedodamām kļūdām plova gatavošanā.
1. Nepareizi rīsi.
Nesāksim iedziļināties šķirnēs, cenās un nosaukumos. Vienkāršāk būs uzmeklēt veikalā rīsus ar atzīmi „plovam”. Iespējams, ka tas būs nedaudz dārgāks, bet vismaz pēc piecu mēnešu vārīšanas nesavārīsies putrā.
Laba izvēle būs arī Basmati un Jasmīnu rīsi, tomēr īsteni cienītāji priekšroku dos uzbeku rīsiem Devzira, kas speciāli izveidoti plovam. Tiem ir garens, resns grauds, kas pārklāts ar tādu kā rozā „pūderi”. Devzira nepārvārās, nesalīp, uzsūc sevī ūdeni un taukus, tāpēc no tiem pagatavotais plovs būs ar piesātinātu garšu un aromātu.
2. Proporciju neievērošana.
Neatkarīgi no izvēlētās rīsu šķirnes, vajag stingri ievērot rīsu, gaļas, burkānu un sīpolu proporcijas.
Uz vienu kilogramu rīsu ņem 1 kilogramu gaļas. Uz 1 kg gaļas – ne mazāk kā 500 – 800 g burkānu un 300 gramus sīpolu. Sīpolus var ņemt vairāk, taču tad tos būs grūtāk pareizi apcept.
3. Nepareizi trauki.
Ideāls trauks plova gatavošanai ir čuguna kazans ar smagu vāku, jo plovam ilgu laiku jāgatavojas zem vāka. Ja nav šāda kazana, tad labi noderēs arī čuguna „pīle”ar vāku.
4. Par maz taukvielu.
Pēc noteikumiem, uz kilogramu rīsu nepieciešams 250 – 300 grami taukvielu. No taukvielu daudzuma ir atkarīgs plova irdenums, aromāts un arī garša. Tieši taukvielām dārzeņi un garšvielas atdod aromātu un pēc tam tas viss tiek atdots rīsiem.
Lai garša būtu labāka, ieteicams jaukt augu un dzīvnieku taukus. Ļoti svarīgi ir uzkarsēt taukvielas, jo dārzeņiem ir uzreiz jāapcepas. Ja taukvielu būs par maz vai tie nebūs kārtīgi uzkarsuši, dārzeņi sāks zaudēt savu sulu.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!