Mēs vienmēr kaut kur steidzamies: te uz darbu, te uz vasarnīcu, tad pie vecākiem vai uz randiņu. Un visā šajā steigā nepievēršam pietiekami daudz uzmanības sadzīvei.
Katru dienu nodarboties ar mājas uzkopšanu ir sarežģīti, tas ir darbietilpīgs un laikietilpīgs process. Taču ir lietas, kuras nedrīkst atstāt netīras citādi tās nāksies izmest.
1. Kafijas aparāts
Kafijas automāts ir lieliska vide baktēriju attīstībai: augsta temperatūra, augsts mitruma līmenis un kafijas eļļas atliekas. Kafijas automāts jāmazgā pēc katras lietošanas, izjaucot pa detaļām.
2. Meikapa otas
Uz otām paliek ēnas, pūderi un citas kosmētikas daļas. Atstāt kosmētiku uz lietām, kuras pieskaras sejai, nevajag, īpaši, ja tā nav dārga un kvalitatīva. Kosmētika bojāsies un, atkārtoti lietota, izraisīs ādas iekaisumu.
Higiēnas nolūkos meikapa otas vajadzētu mazgāt vai noslaucīt ar micelāro ūdeni.
3. Trauki, kuros saliets ūdens
Traukiem izlietnē nevajadzētu stāvēt ilgāk par stundu. Pa to laiku tas paspēs ieskābt, bet nesāks slikti ost.
4. Atslēgas
Mēs pastāvīgi tās lietojam, ņemam gan ar tīrām, gan netīrām rokām, liekam uz dažādām virsmām, bet nekad nemazgājam. Atslēgas periodiski jādezinficē.
5. Porolona trauku mazgājamie sūklīši.
Pēc trauku mazgāšanas jāizmazgā arī trauku sūklīši. Reizi dienā vēlams tos apliet ar vārošu ūdeni. Bet ik pēc divām nedēļām tie jāmaina.
6. Vannas istabas sienas
Flīzes jānoslauka katru dienu. Vannas istabā ir augsts mitruma līmenis, bet tā ir labvēlīga vide pelējumam.
7. Virtuves dvieļi
Ja dvieļi nav papīra vai vienreizlietojamie, tie jāmaina reizi nedēļā. Taukaini dvieļi izskatās neglīti un arī ir nehigiēniski.
8. Produktu sadales dēlīši
Ar laiku dēlīšos veidojas iegriezumi, plīsumi. Tajos sakrājas produktu atliekas. Pēc lietošanas dēlīšus jāmazgā ar sodu, jānoplaucē un sausi jānoslauka. Periodiski tos vajag noslaucīt ar etiķī samērcētu drānu. Virtuvē jābūt atsevišķiem dēlīšiem gaļai, zivīm , dārzeņiem un maizei.
9. Izlietne vannas istabā un virtuvē
Ziepjainu ūdeni, netīras virsmas vieglāk ir notīrīt uzreiz. Tās arī nekalpos par baktērijām labvēlīgu vidi, ja vienmēr būs tīras.
Pastāv mistisks likums: lietu tīrīšana attīra mūsu dzīvi. Mājas uzkopšana ik dienu uzlabo mūsu dzīves kvalitāti, jo kopā ar netīrumiem pazūd arī negatīvais.
Maģiskā mājas uzkopšana uzlabo garastāvokli, ja pret to neattiecas kā pret nīstamu rutīnu, bet kā ieguldīju savas apkārtējās vides uzlabošanā.