Patlaban lielu pieplūdumu rada tie pacienti, kas pirms 10-15 gadiem intensīvi apmeklējuši solārijus, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja dermatologs Raimonds Karls.
Viņš paskaidroja, ka tolaik cilvēku zināšanas par solāriju kaitīgumu un ādas vēzi bija mazākas kā šodien. Savulaik cilvēki apmeklēja solārijus, neapzinoties to nelabvēlīgo ietekmi. Līdz ar to tagad aug ādas vēža slimnieku skaits.
Tiesa, politiķi arī nav izdarījuši savu mājas darbu. Proti, Ministru kabineta noteikumos būtu jābūt pieņemtam, ka līdz 18 gadu vecumam nedrīkst doties uz solāriju. Turklāt cilvēkiem, kas tomēr apmeklē solāriju, ir jābūt pieejamam aprakstam par to, kādi ir riski, apmeklējot solārijus.
Tomēr Karls mudināja cilvēkus būt piesardzīgiem arī pludmalēs. Pirmā pazīme, ka saules ir gana, ir ādas kņudēšana, savukārt, ja tā kļūst rozā, tad sauļošanās noteikti ir jāpārtrauc. Viņš piezīmēja, ja cilvēki lieto alkoholu, tad ādas jutīgums samazinās un pieaug varbūtība apdedzināties.
Dermatologs uzsvēra, ka sauļojoties jābūt cepurei, saulesbrillēm un pretapdeguma krēmam. Tāpat ir vēlams nesauļoties laikā no plkst.11 līdz plkst. 15, kad saule ir savā zenītā un nodara lielāko kaitējumu ādai un cilvēku veselībai.