Plastmasas pudeles ir īsts posts ekoloģijai. Aizvien biežāk uzņēmīgi un nevienaldzīgi cilvēki plastmasas pudeles izmanto atkārtoti, darinot no nevajadzīgas tukšas taras saimniecībā noderīgas lietas: putnu barotavas, puķu podus, dažādus rotājumus, laivas vai pat mājas.
Šodien pastāstīsim, kā no plastmasas pudelēm izgatavot interesantas lietas un nepiesārņot vidi.
1. Trauki rožu audzēšanai.
Plastmasas trauku labums ir tāds, ka tie labi saglabā siltumu un mitrumu, kā arī pasargā augus no kaitēkļiem. Un rožu audzēšanai labāku materiālu grūti būtu atrast. Jāieliek tikai rozes spraudenis plastmasas traukā ar labi samēslotu augsni, regulāri jāaplaista un jāgaida pirmās lapiņas.
2. Pilienveida laistīšanas sistēma.
Lielākajai daļai augu laistīšana ir jāveic pie saknēm, īpaši, ja laistīšana saistīta ar mēslošanu. Un plastmasas pudeli var pārvērst par īstu pilienveida laistīšanas sistēmu. Jāsadur tikai pudelē vajadzīgajās vietās atveres un jāpierok tā blakus augam, to stādot.
3. Ilgstošas iedarbības laistīšanas sistēma.
Šī ierīce atgādina bērnu spēli – plastmasas pudeles korķī sadur caurumiņus un pudele pārvēršas par īstu ūdens ieroci. Bet dārzā arī šo pašu principu var izmantot. Pietiek tikai pievienot šļūteni plastmasas pudelei, kurai iepriekš sadurti caurumi.
4. Podi stādu audzēšanai.
Nevar vienkārši nogriezt plastmasas pudelei apakšu, sabērt zemi un iebērt sēklas. Lai augi uznāktu, vajag sadurt pudeles apakšā caurumus drenāžai, iebērt tajā augsni un iesēt sēklas. Tāda veida podi jāliek uz paliktņiem, uz kuriem sabērti oļi vai citi smalki akmentiņi.
5. Lapseņu ķeramais.
Lapseņu pūzni atrast nav viegli, bet tā iemītnieki var krietni patraucēt gan darbu, gan atpūtu dārzā. Var pasargāt sevi no lapsenēm, izveidojot vairākus lapseņu ķērājus. Vajag nogriezt plastmasas pudelei augšu un ielikt to ar pudelē uz. Pudelē jāielej nedaudz medus. Bīstamie kukaiņi iekļūs lamatās, taču izkļūt no šāda „cietuma” nevarēs.
6. Puķu dobe.
Kura saimniece gan nevēlas izveidot savu puķu dobi, lai tā būtu visoriģinālākā? Arī šajā gadījumā noderēs parastas plastmasas pudeles. Tiesa gan, šādai konstrukcijai to vajadzēs krietni daudz.
To dara šādi: plastmasas pudeles piepilda ar smiltīm, korķus aizskrūvē. Tad pudeles daļēji ierok zemē pa dobes perimetru. Iznāk stingra, līdzena mala, kuru var nokrāsot jebkurā krāsā.
7. Puķu pods.
Atliek vien izgriezt plastmasas pudelei sānu daļu un puķu pods gatavs. Protams, var radoši pieiet ne tikai tā stiprinājumam, bet arī krāsai. Kaut gan tumšās plastmasas pudeles tāpat izskatās gana labi.
8. Podiņš sīpolu stādīšanai.
Ja pudeļu nav daudz un būvēt lielas konstrukcijas nav no kā, tad var izmantot vienu lielāku – 5 litru plastmasas pudeli. Pudeles korpusā izgriež apaļus caurumus sīpolu ievietošanai. Pieberot pudeli ar augsni, sanāk sīpolu pods. Atliek tikai savlaicīgi apliet augus un vākt ražu.