Patiesībā jau smēķētāji smagi nopūlas, lai kļūtu atkarīgi. Jebkurš spēj atcerēties savu pirmo cigareti un to, cik tā bijusi pretīga, ka tā izraisījusi klepu un smirdējusi. Bet tieši tas jau arī liek mums kļūt atkarīgiem, jo, ja cigarete būtu fantastiski garšīga un smarža burvīga, mēs saprastu kādēļ cilvēki tērē tādus līdzekļus, lai sevi indētu. Bet tā kā cigaretes ir tik pretīgas, mums liekas, ka varēsim atmest jebkurā brīdī, jo tas mums nesagādā nekādu prieku, bet tad jau ir par vēlu, esam kļuvuši atkarīgi. Daudzi smēķētāji tic, ka izbauda tabakas smaržu vai garšu, bet patiesībā, mācoties smēķēt, mēs pieradinām savu organismu pie sliktās smakas un garšas, lai dabūtu savu devu kā narkomāni, kas domā, ka izbauda sevis durstīšanu.
Nikotīns ir ātras iedarbības viela, un tās līmenis asinīs krītas uz pusi pēc pusstundas un vēl par ceturtdaļu stundu pēc cigaretes izsmēķēšanas. Tas izskaidro kādēļ ļaudis izsmēķē ap 20 cigarešu dienā. Toties, ir nepieciešamas tikai trīs nedēļas, lai 99% nikotīna pamestu jūsu organismu.
Vairums smēķētāju baidās no narkotikām, taču neapzinās, ka paši ir narkomāni.
Cigarete tiek iedegta tādēļ, lai pārtrauktu tukšumu un nedrošības sajūtu, ko ir radījusi iepriekšējā cigarete, kuras mūsu organismā ievadītais nikotīna daudzums sāk kristies.
Turpinājumu lasi nākamajā lapā!