Neraugoties uz gadalaiku, mēs katru nakti gultā aizmiegam ietinušies siltā, mīkstā segā. Pat tad, ja ir ļoti karsti, mums ir kaut kāda neizskaidrojama nepieciešamība apsegties vismaz ar palagu, citādi nekā nevar aizmigt.
Tad kāpēc, kad visi logi vaļā, lai temperatūru telpā samazinātu, mēs vienalga ar kaut ko apsedzamies? Šodien pastāstīsim, kā miegs zem segas iedarbojas uz cilvēku un kāpēc bez apsegšanās nekādi nevar aizmigt.
Ir vairāki iemesli, kāpēc mums rodas vēlme apsegties ar segu. Ja tev šķiet dīvaini, ka ir cilvēki, kuri arī vasarā guļ zem ziemas segas, tam ir savs izskaidrojums. Vai tas ir pleds, plāns palags vai sega, mēs tajā ietinamies. Kā noskaidrojām, psiholoģisko iemeslu šeit ir vairāk, nekā fizioloģisko.
Sega regulē ķermeņa temperatūru
Cilvēks ir siltasiņu radījums. Tas nozīmē, ka pateicoties termoregulācijai, mēs paliekam siltumā. Dziļā miega fāzē mūsu kontrole pazūd. Tāpēc, lai nenosaltu, mēs apsedzamies ar segu.
Vai telpā ir pārāk vēsi vai pārāk silti, sega palīdz uzturēt nepieciešamo ķermeņa temperatūru.
Komfortabla temperatūra ir veselīga miega garantija. Ja telpā ir pārāk vēsi vai pārāk karsti, ķermenis darbosies pastiprinātā režīmā, lai uzturētu sevi siltumā, un mēs nevarēsim atslābināties, līdz ar to labi neizgulēsimies.
Ja neizdodas aizmigt, eksperti iesaka iet siltā dušā un uz nakti uzvilkt siltas zeķes, tas palīdzēs atslābināties un turēs kājas siltumā.
Neatņemama rutīnas sastāvdaļa
Kopš pašas bērnības vecāki mūs apsedza ar sedziņu pirms miega. Apsegšanās, ejot gulēt, bija viens no ikdienas ieradumiem, kas signalizēja, ka laiks iet gulēt. Pat, ja tev liekas, ka aizmigt neizdosies, ietinies labi kārtīgi segā.
Mazina nemieru
Viens no elementiem, kas palīdz cilvēkam labi justies, ir serotonīns. Tas atbild par to, lai cilvēks justos mierīgs un laimīgs. Stresa apstākļos bieži moka bezmiegs. Apsedzoties ar segu, mēs nomierināmies un aizmiegam.
Tas notiek tāpēc, ka sega rada vieglu spiedienu uz ķermeni, it kā apskauj mūs, un organismā izdalās serotonīns.
Rada drošības sajūtu
Visizplatītākās bērnības bailes ir bailes no tumsas. Tad mēs slēpāmies zem segas no neredzamiem briesmoņiem un jutāmies tur drošībā. Sega kļuva par slēptuvi, un tas palīdzēja mums aizmigt.
Liela nozīme ir tam, no kāda materiāla ir šūta gultas veļa. Dabīgie, elpojošie audumi, tādi kā lins, bambuss, kokvilna, zīds vislabāk derēs komfortablam miegam jebkurā gadalaikā, arī karstā laikā.