Vecmāmiņas saka, ka visas slimības ir no nerviem. Patiesībā nervi ir energoapgādes sistēma organismam, tā ir elektrolīnija, bet elektrostacija ir sirds. Šajā elektrostacijā katram jau ir ielikts atšķirīgs dzīvības enerģijas daudzums. Vēl to var salīdzināt ar akumulatoru, kad tas ir tukšs, tad attiecīgo ierīci iedarbināt un izmantot nevar. Līdz ar to var teikt, ka cilvēka dzīves kvalitāte ir saistīta ar organisma iekšējo rezervju daudzumu, jo mazāk šīs enerģijas, jo vairāk cilvēks slimo, jo vairāk enerģijas – slimo mazāk. Pie tam, ja cilvēkam ir ļoti daudz iekšējo rezervju, viņš var izturēt milzīgas slodzes un nenogurt, uzturēties ekstremālos apstākļos un nesaslimt, arī atkarības neietekmēs šādu cilvēku organismu, var smēķēt līdz 90 gadiem un plaušas būs veselas u.tml. Taču, ja dzīvības potenciāls ir neliels, var nomirt arī mātes miesās, vai arī pirmajos dzīves gados, vai arī cilvēks bieži slimo, jūtas bezspēcīgs, ātri uzbudinās.
Dzīvības enerģijas potenciāls sadalās divās daļās: viena daļa ir saistīta ar dzīves ilgumu; otra daļa – ar dzīves kvalitāti, ātrumu. Pirmo daļu atjaunot nevar, bet var ātrāk iztērēt, paātrināti samazināt. Otrā daļa ir atjaunojama katru dienu ar dažādiem paņēmieniem un līdzekļiem.
KAS SAMAZINA DZĪVĪBAS POTENCIĀLU?
Stress
Kā saka latvieši “miers baro – nemiers posta”. Miers ir saistīts ar nervu sistēmas stabilitāti, tas laikam visiem normāliem cilvēkiem būtu zināms. Jogi savukārt saka, ka katram cilvēkam ir atvēlēts noteiktu ieelpu un izelpu skaits, kad tas izbeidzas, dvēsele atstāj ķermeni, un nekādiem līdzekļiem dabūt atpakaļ ķermenī to nav iespējams.
Nervu sistēma ir dzīvības enerģijas kvalitātes rādītājs. Stresa laikā paātrinās elpošana, jo organisms tiek sagatavots ekstremālām situācijām: vai nu bēgt, vai cīnīties. Vadoties no jogu apgalvojuma, var teikt, ka samazinās dzīves ilgums. Savukārt kāda zinātnieku grupa pētīja stresa situāciju ietekmi uz cilvēka organismu. Viņi konstatēja, ka stresa laikā asinsritē nonāk dažādi toksīni, kurus rada negatīvas emocijas. Šie toksīni uz eritrocītiem iedarbojas līdzīgi alkoholam – tie zaudē savu apvalku (pateicoties kuram eritrocīti normālā stāvoklī viens no otra atgrūžas) un salīp kopā. Kā zināms no anatomijas kursa, smalkajos kapilāros eritrocīti pārvietojas pa vienam, ja tie ir salipuši kopā, tad noteiktas šūnu grupas vairs netiek apgādātas ar skābekli un 5 – 6 minūšu laikā šūnas iet bojā. Ja rokā, kājā pāris miljoni vai miljardi šūnu iet bojā, tad nekas briesmīgs nav, jo var dzīvot gan bez rokām, gan kājām, bet, ja šie pāris miljoni/miljardi iet bojā smadzenēs, tad gan nekas labs nav gaidāms – samazinās cilvēka spēja pilnvērtīgi dzīvot un, protams, tiek veicināta slimību attīstība. Slimības samazina dzīves ilgumu un iznīcina pašu dzīvi, jo tiek patērētas organisma rezerves, lai tiktu galā ar šīm problēmām. Tādas sekas ir stresa izraisītajām fizioloģiskajām reakcijām, kad no sākuma rodas psihiskie toksīni negatīvu emociju veidā, bet pēc tam tas viss rada fiziskos toksīnus, kas ar laiku nodara jūtamus traucējumus organisma darbībā.
Saistībā ar toksīnu veidošanos var nosaukt nākamo punktu.
Nepareiza gremošanas sistēmas izmantošana
No nepiemērotas pārtikas un pārēšanās veidojas toksīni. Gan vienā, gan otrā gadījumā uzņemtās barības vielas organisms pilnvērtīgi nepārstrādā. Tas, kas nav pārstrādājies, saucas vienā vārdā – toksīni, kuri “ielīp” šūnās un traucē pilnvērtīgu elektroenerģētisko impulsu apmaiņu, un pamazām tiek veidota nepareiza un nepilnvērtīga šūnu apgāde. Apmēram 20 – 30 gadu laikā veidojas neatgriezeniskas reakcijas, kuras var raksturot kā hroniskas kaites. Mūsdienu medicīna ar tabletēm mēģina ātri likvidēt to, kas ir sistemātiski veidojies šo gadu laikā. Kā var konstatēt, ka organisms nestrādā kā pulkstenis? Ir tāda meditācija, kura sauca joga nidra jeb psihiskais miegs. Šīs meditācijas laikā cilvēks savu uzmanību pievērš dažādām ķermeņa daļām. Ja nejūt enerģiju, kādā orgānā, organisma sistēmā vai ķermeņa daļā, tas nozīmē, ka dzīvības enerģija tur neplūst pareizi, līdz ar to nevar būt nekādas runas par dzīvības potenciāla pareizu izmantošanu un organisma atjaunošanu. Šāda situācija veidojas gan no psihiskajiem, gan fiziskajiem toksīniem.
Indīgu un toksisku preparātu lietošana
Šie preparāti pa tiešo izdedzina dzīvības potenciālu. Alkohols, indes, ķīmiskie medikamenti (īpaši pretsāpju medikamenti), narkotikas. Interesanti, ka kārtīgiem alkohola lietotājiem sāk trīcēt rokas un citas ķermeņa daļas, kur nu vēl skaidrāka pazīme par to, ka cieš nervu sistēma.
Ja cilvēks uzņem nelielu daudzumu ļoti spēcīgas indes, tā uzreiz iznīcina viņa dzīvības potenciālu, piemēram, ciankāliju (cianīdskābes jeb zilskābes sāls) – nāve iestājas acumirklī, tās nāvējošā deva 140 mg (ir bijuši gadījumi, ar kuriem varēja iepazīties plašsaziņas līdzekļos, kad cilvēki aplēja ķiršu kauliņus ar spirtu un, dzerot šādu uzlējumu, aizgāja bojā, jo šādas procedūras laikā veidojas zilskābe, Latvijas dabā zilskābe ir ērgļpapardē), jo bloķējas dzīvības enerģijas plūsma un organisms vairs nespēj funkcionēt. Tā inde iedarbojas uz organismu. Vājākas indes dzīvības spēku atņem lēnām, cilvēka spēja izturēt ir atkarīga no viņa dzīvības potenciāla daudzuma.
Kāds teiks, kā tad ārstēties ar ķīmiskajiem medikamentiem, ja jau tie ir indīgi? Ja nemāk citiem līdzekļiem, tad nekas cits neatliek, kā ārstēties ar indēm mazās devās. Ir pat fitoterapeiti, kuri saka, ja augs nav indīgs, tad izārstēšanās no smagām slimībām nav iespējama. Kāpēc tad uz alkohola un indīgo substanču bāzes veidoties medikamenti tik ātri iedarbojas? Šie preparāti apiet visas organisma pārstrādes (aizsardzības, firewall) sistēmas un pa tiešo iedarbojas uz attiecīgo vietu. Ideāli vai ne? Jāpiebilst, ka ne visu slimību simptomiem ir vajadzīga reanimācijas mašīna. Ātru rezultātu iegūšana balstās uz cilvēka paša iekšējām rezervēm, ja medikamenti neiedarbojas, tad ārstēšanai dzīvības potenciāla vairs nav, tā pietiek tikai dzīvības dvašas uzturēšanai un organisma pamatfunkciju nodrošināšanai.
Šajā grupā vēl var iekļaut vakcīnas. Te jārunā būtu par kompleksajām vakcīnām un konservantiem, kuri ļauj tās ilgāk uzglabāt, kā arī par ātrajām vakcīnām (pirmajās 2 stundās un pirmajās 3 dienās Latvijā jaundzimušais jau saņem divas vakcīnas). Vakcīnas veicina dzīvības potenciāla nobīdi, kas pārsvarā rada imunitātes pasliktināšanos, autoimūno saslimšanu attīstīšanos, alerģisku reakciju veidošanos.
Psihostimulatoru un steroīdu lietošana
Galvenais mūsdienās izmantojamais psihostimulators ir kofeīns, to satur: kafija, melnā un zaļā tēja, šokolāde, enerģijas dzērieni. Šī preparāta īpašības veicina enerģijas palielināšanos uz organisma iekšējo rezervju rēķina. Kafijas krūzītes devas iedarbība izbeidzas pēc 3,5 – 4 stundām, sākas atslābums, kura laikā stipri samazinās darba spējas un prāta aktivitāte, lai to noturētu attiecīgajā līmenī, jāuzņem jauna deva, un tā ļoti ātri izveidojas pieradums – cilvēks vairs nevar dzīvot bez ārējiem stimulatoriem, līdz ar to zaudē spēju sajust to slodzes robežu, kas organismam nodara neatgriezeniskus kaitējumus. Bērnus arī sāk savlaicīgi pieradināt pie šī preparāta, izmantojot kakao. Galvenais, ka to jau sāk dot bērnudārzā.
Steroīdi iedarbojas, stimulējot organisma iekšējās rezerves, kā rezultātā no ķermeņa var dabūt unikālus rezultātus, kuri beidzas, kad dzīvības potenciāla izmantošana sasniedz kritisko robežu, kad tas ir atlicis tik daudz, lai tikai uzturētu organismam svarīgās dzīvības funkcijas. Ķermenis pēc šādas apstrādes faktiski sabrūk, jo šūnas vairs nespēj pilnvērtīgi atjaunoties.
Augstas un zemas frekvences starojums
Rentgens, datortomogrāfija, radaru iekārtas, u.c., mūsu virtuvēs arī ir iemaldījies šīs grupas agregāts – mikroviļņu krāsns. Rami Blekta ir aprakstīts pētījums, kur divi augi tiek laistīti ar ūdeni, viens no tiem saņēma ūdeni, kuru apstrādāja mikroviļņu krāsnī – mēneša laikā mikroviļņu ūdens augs beidza savu pastāvēšanu.
Dienas režīms
Ja cilvēks aiziet laicīgi gulēt 21.00 (22.00), tad dzīvības potenciāls atjaunojas, jo vienīgais laiks, kad dabiskā veidā atjaunojas dzīvības potenciāls, ir no 21.00 (22.00) – 24.00, ja cilvēks jau ir aizmidzis. Šajā laikā ir visgarākās dziļā miega fāzes, kuru rezultātā nervu sistēma maksimāli atpūšas. No zinātniski medicīniskā viedokļa šajā laikā visvairāk izstrādājas melotonīns, kurš nodrošina labu miegu un atbild par organisma sistēmu saskaņotu darbību. Regulāri ejot gulēt pēc 24.00, dzīvības potenciāls neatjaunojas un veidojas virkne priekšnosacījumu dažādām problēmām nākotnē, katram savas laiks, kad tas notiks, jo atkal jāatkārto – mums visiem ir atšķirīgs šis enerģijas daudzums. Var jau teikt, ka es esmu pūce, un savādāk nevaru. Diemžēl dabas likumi uz visām dzīvajām būtnēm darbojas vienādi, tos ievērojot enerģijas daudzums palielinās, neievērojot – būtiski samazinās. Naktī uzdarbojas tie, kuriem nepatīk dienas gaisma, līdz ar to attīstās noteikta veida nosliecas un raksturīpašības, kuras astroloģiskajā kartē norāda ēnas planēta Rahu (augšupejošais mēness mezgls klasiskajā astroloģijā). Ja ir vēlēšanās atbrīvoties no hroniskām kaitēm, bezmiega, trauksmēm, tad pirmais galvenais nosacījums – JĀAIZMIEG LĪDZ 22.00, tad pamazām sāks krāties iekšējās rezerves un dzīve ies uz augšu.
Turpinājumu lasi nākamajā lapā!