Protams, ja mitruma līmenis uz kādu brīdi pazemināsies līdz 40%, orhideja to mierīgi pārdzīvos. Svarīgi ir neļaut orhidejas saknēm izkalst pie zema mitruma līmeņa.
Bez laistīšanas, mitruma, labvēlīgām dienas un nakts temperatūrām, galvenā loma orhideju attīstībā ir apgaismojumam.
Par ideālu uzskata dienas gaismu vai kliedētu saules gaismu 7 līdz 12 stundas diennaktī ar sekojošu aptumšošanu uz ne mazāk nekā 8-10 stundām naktī. Tas viss noteikti ļaus ziednesim izaugt spēcīgam.
4. Piebarošana
Ja vēlies, lai tavai orhidejai arī ir spēcīgs ziednesis, tā noteikti jāpiebaro. Komplekso mēslojumu var dot visu gadu, lai arī kādā stāvoklī būtu augs. Atsevišķi var dot arī sabalansētu piebarojumu katrā orhidejas dzīves periodā.
Georgija Gorjačevska ieteikums:
Orhomāni, kuru falenopši ieņem pirmās vietas dažādās izstādēs, pielieto šo viltībiņu. Viņi 2 gadus audzē puķi ievērojot augstu dienas temperatūru (27-29 grādi). Papildu viņi dod daudz ūdens un gaismas ar slāpekļa mēslojumu. Naktī temperatūru pazemina līdz 25-24 grādiem.
Šādos apstākļos orhideja nezied, tikai audzē sakņu sistēmu un lapas. Pēc tam parasti rudenī temperatūru pazemina līdz 25 grādiem dienā līdz 20 grādiem naktī uz 3-4 nedēļām. Tādējādi tiek stimulēta 2 un vairāku garu un spēcīgu ziednešu veidošanās. Kad tie sāk augt, temperatūru pazemina vēl vairāk: dienā līdz 21-22 grādiem, bet naktī līdz 16-17 grādiem.
Un, lūk, arī video, kur Georgijs Gorjačevskis detalizēti stāsta par visām veselīgu un bagātīgi ziedošu orhideju izaudzēšanas niansēm.
Ceram, ka atradi kaut ko jaunu un noderīgu šajā rakstā. Apbruņojies ar iegūtajām zināšanām, lai tavas orhidejas augtu spēcīgas un vienmēr priecētu skatu ar saviem skaistajiem ziediem. Lai veicas!
Papildus tam, ja nesanāk ar pirmo reizi, tad nesatraucies. Iespējams, kaut kas izdarīts ne līdz galam korekti. Bet, ja tiešām dara visu, kā pastāstīts, tad visam vajadzētu būt kārtībā!