EIKALIPTS
Tas ir pats iedarbīgākais līdzeklis saaukstēšanās slimību, gripas un klepus ārstēšanai.
Eikaliptam piemīt antioksidantu, pretiekaisuma, pretsāpju, imūnsistēmu modelējošas un spazmolītiskas īpašības.
Eikaliptu var lietot iekšķīgi, lai ārstētu astmu, bronhītu un hroniskas plaušu slimības.
OLĪVKOKA LAPAS
Jūs, protams, zināt par olīveļļas labajām īpašībām, bet, visticamāk, nenojaušat par olīvkoka lapu priekšrocībām! Olīvkoka lapu ekstrakts normalizē cukura līmeni asinīs, darbojas kā antioksidants un kontrolē holesterīna līmeni. Fenola savienojumu saturs olīvkoka lapās efektīvi novērš un nogalina kaitīgās baktērijas un vīrusus.
SĪPOLI
Sīpoliem, tāpat kā ķiplokiem, piemīt fitoķīmiskas īpašības. Tie lieliski pazemina temperatūru, ārstē ausu infekcijas, sliktu dūšu un novērš elpošanas problēmas.
Ja plāno sīpola plēksnīti uzlikt uz brūces, var atvieglot sāpes, apstādināt asiņošanu un nogalināt visus mikrobus.
VITAMĪNS C
Tas ir viens no visefektīvākajiem līdzekļiem cīņā ar kaitīgajām baktērijām. Vitamīns C stiprina un stimulē dabisko antivielu veidošanos.
Vitamīnu C atradīsiet vairumā ogu, zirņos, tomātos, saldajos piparos, brokoļos, citrusaugļos, kivi, papaijā, dārzeņos ar tumšajām lapām.
GREIPFRŪTU SĒKLU EKSTRAKTS
Šo līdzekli veiksmīgi izmanto lai ārstētu vīrusu un bakteriālās infekcijas. Bez tam, greipfrūtu sēklu ekstraktu veiksmīgi izmanto lauksaimniecībā, lai cīnītos ar parazītiem, pelējumu, baktērijām, sēnītēm un ūdens attīrīšanai.
ĀBOLU ETIĶIS
Ābolu etiķis neiznīcina gļotādu, kas ir ļoti svarīgi angīnas ārstēšanai, ko izprovocējuši patogēni. Šis produkts gatavots no fermentētiem āboliem.
Līdzeklis efektīvi iznīcina “Staphylococcus aureus”, kā arī “Pseudomonas aeruginosa”, tāpat arī dažus sēnīšu un rauga veidus.
JAUNZĒLANDES TĒJASKOKA MEDUS – MANUKA MEDUS
Šis medus “strādā” tāpat kā jebkurš cits medus. Manuka medus ir ievērojams ar zemu pH līmeni un zemu cukura saturu. Manuka medus dziedē rētas un apdegumus.
Bez tam Manuka medu izmanto, lai cīnītos ar “Staphylococcus aureus” un “Helicobacter pylori”, kas provocē čūlas kuņģī. Šis medus labvēlīgi ietekmē cīņu ar citām baktērijām, kuru vidū ir salmonella un baktērijas, kas noturīgas pret antibiotikām.
MIRRES ĒTERISKĀ EĻĻA
Dabiskā ēteriskā eļļa, ko iegūst no “Commiphora myrrha” koka. Šo eļļu izmanto jau no seniem laikiem. Tautas medicīnā šo līdzekli izmanto saaukstēšanās slimību, astmas, dispepsijas, čūlu, vēža, sifilisa, spazmu, klepus ārstēšanai, kā arī sēnīšu infekciju ārstēšanai.
Neiesaka lietot mirres ēterisko eļļu vairāk kā divas nedēļas!
MĀRRUTKI
Mārrutkus izmanto plaušu, gripas un saaukstēšanās slimību ārstēšanai.
Vēl mārrutkus var izmantot brūču ārstēšanai. Pie tam, mārrutki lieliski tiek galā ar salmonellu, “Escherichia coli” un “Yersinia” baktērijām.
EHINĀCIJA
Tas ir viens no visizplatītākajiem augiem Ziemeļamerikas centrālajā un austrumu daļā.
Ehinācija lieliski noder saaukstēšanās, gripas un respiratoro slimību ārstēšanā.
Šo līdzekli var izmantot arī herpes, kakla un deguna infekciju, urīnceļu, vaginālo infekciju, streptokoka infekciju, ausu infekciju un daudzu citu slimību ārstēšanā.
Svarīgi zināt, ka ehinācija ārstē arī hronisku nogurumu, migrēnu, trauksmi u.c. slimības.
KANĒLIS
Šī aromātiskā garšviela ajūrvēdas medicīnā tiek lietota lai ārstētu diareju, sēnītes un vemšanu. Kanēļa aromāts atbaida kaitēkļus. Garšviela stimulē asinsriti un ievērojami samazina cukura līmeni asinīs.
Vēl pie dabas antibiotiķiem varam pieskaitīt sinepes, piparmētru, saldo piparu, oregano, pētersīļus, dilles, timiānu, muskatriekstu, baziliku, asos piparus un krustnagliņas.
Cerams, esam jūs pārliecinājuši, ka dabā eksistē ļoti daudz antibiotiku!
Nesteidzieties lietot sintētiskās antibiotikas. Iekļaujat savā ikdienas ēdienkartēs dabas līdzekļus!