Kā izrādās, gandrīz visa saimnieces buljonu gatavo nepareizi. Tāpēc šodien padalīsimies pieredzē ar šefpavāru. Tu uzzināsi, kā pareizi gatavot buljonu un kāpēc agrāk tas nesanāca tik garšīgs un piesātināts. Tāpēc vēlam labu apetīti!
Kā pagatavot buljonu
Buljons jāliek vārīties aukstā ūdenī. Tas ir pirmais noteikums, kas jāievēro katrai saimniecei. Gaļa pirms vārīšanas kārtīgi jānomazgā un jāaplej ar aukstu ūdeni. Tad liek katlu uz uguns. Tā buljons piesātināsies ar visām vērtīgajām vielām, kuras ir gaļā.
Ja gaļai uzlies karstu ūdeni, olbaltums uzreiz sāks sabrukt. Tāpēc arī ēdiena garša būs mazāk piesātināta, un labuma no tāda ēdiena nebūs nekāda. Tāpat pavāri iesaka ļaut gaļai aukstajā ūdenī pirms vārīšanas nedaudz pastāvēt, tad veidosies mazāk putu.
Starp citu, noņemt putas, kas rodas vāroties, noņemt nav obligāti. Taču viss atkarīgs no putu krāsas. Gaišas putas ir gaļas olbaltums, tās var atstāt. Taču, ja buljona putas ir tumšas, tās noteikti jānoņem. Tās veidojas jēlas gaļas asins recēšanas rezultātā.
Ja arī gaišu putu esamība tevi mulsina, pievieno buljonam veselu sīpolu. Pēc tam, kad buljons būs gatavs, sīpolu izmet. Ja vārīsi sīpolu buljonā ar visu mizu, buljonam būs zeltaina krāsa.
Tāpat svarīgi ir neaizmirst, ka putas rodas ūdens aktīvas vārīšanās dēļ. Tāpēc, ja uguns būs minimāls, ūdens neiztvaikos tik ātri un to nevajadzēs pastāvīgi pieliet.
Vēl daži vārdi par to, kad buljonam jāpievieno sāls. Ja sāli pievienosi vārīšanās sākumā, tad daļa ūdens iztvaikos. Nāksies pieliet katlā ūdeni vēl, tāpēc buljonam sāls būs par maz.
Ja sāli pievienosi vārīšanās beigās, to pilnībā uzņems gaļa. Tāpēc sāli vajag pievienot tad, kad ūdens katlā uzvārās un vēl pāris šķipsniņas, kad buljons jau gatavs.
Ja buljonu ir gadījies pārsālīt, situāciju var glābt zaļš kartupelis vai marlē ietīti rīsi. Rīsus ņem aptuveni 200 gramus. Pavāri rīsus maisiņā aptuveni 2-3 minūtes, tad vari izņemt. Rīsi vai kartupelis paņems lieko sāli un tavs buljons būs glābts.
Esam pārliecināti, ka tagad tavs buljons izraisīs tikai sajūsmu.