3. ASV
Vecāki radina bērnu būt patstāvīgam un tāpēc var pat maksāt viņām par izpildītu mājas darbu, ja darbs izdarīts labi. Galvenais, lai bērns aug harmonijā pats ar sevi, tāpēc arī nav pieņemts viņu pielīdzināt kādam citam.
Bērnus agri liek gulēt, lai pieaugušajiem vakarā būtu brīvs laiks pašiem sev. Jau no mazotnes bērnu māca rīkoties ar naudu, atver uz viņa vārda krājkontu. Par labo toni tiek uzskatīts, ja bērnam ir sava istaba, kur citi drīkst ieiet tikai ar viņa atļauju.
4. Vācija
Vācu vecāki nestāda bērnu pirmajā vietā, tur viņš ir vienkārši ģimenes loceklis. Pieaugušie necenšas pielāgoties mazuļa režīmam, tāpēc kopš pirmajām dienām ņem visur viņu līdzi. Vecāki neatsakās no ierastās dzīves, tāpēc bērns ātri iemācās tikt galā ar sevi pats: gan pārslas iebērs, gan pienu pielies, gan arī ar asu nazi sev maizi nogriezīs.
5. Spānija
Par svarīgāko prasmi šeit tiek uzskatīta komunikabilitāte, tāpēc spāņu vecāki māca bērnu atrast kopēju valodu ar citiem cilvēkiem. Un jebkuros ģimenes pasākumos pat vismazākais bērniņš tiks iesaistīts sarunās. Pie tam parastākais ģimenes vakariņu laiks tur ir ap pulksten 22.00.
Vietējie likumi aizliedz atstāt bez pieskatīšanas bērnus līdz 12 gadiem. Tāpēc bērns nedrīkst staigāt viens: garāmgājēji noteikti izsauks policiju. Neraugoties uz iedzimtu emocionalitāti, spāņu vecāki nekad nepaceļ balsi pret bērnu, par sodiem pat vispār runa nevar būt.
Pareiza bērna audzināšana ir svarīga visu vecāku misija. Katrs uz to iet pa savu ceļu. Šajā darbā var un vajag izmantot citu cilvēku pieredzi, cenšoties paņemt pašu labāko, audzinot savus bērnus.
Spāņu komunikabilitāte, amerikāņu aprēķins, vācu patstāvība – šīs un citas lietas, bez šaubām, ir pelnījušas uzmanību. Pastāsti komentāros, kāda ir tava pieeja audzināšanai!