Mūsdienu pasaulē cilvēki, kas cieš no sirds un asinsvadu slimībām, diemžēl, kļūst arvien vairāk. Sasteigtais dzīves ritms praktiski neatstāj mums laiku, lai pagatavotu veselīgu pārtiku, un lielākā daļa planētas strādājošo iedzīvotāju lielāko daļu laika pavada pie datoriem.
Šiem un daudziem citiem faktoriem ir ļoti negatīva ietekme uz sirdsdarbību. Lai „motors” nesalūztu, jums jāieklausās pieredzējušas kardioloģes padoms un jācenšas savā ikdienā izkopt veselīgs dzīvesveids. Tas, ka alkohols un nikotīns kaitē veselībai vairs nevienam nav pārsteiguma. Mēs dzirdam par dažāda veida aizliegumiem, bet par to kā saglabāt sirds veselību aizvien retāk.
Kā uzlabot sirdsdarbības sistēmu
Šajā rakstā mēs vēlamies pastāstīt par interesantu pētījumu, ko veica Somijas zinātnieki. 25 gadus pētnieki ir novērojuši vairāk nekā 2000 dalībnieku, kuri tika sadalīti grupās atkarībā no tā, cik daudz piena produktu viņi patērē, kādu dzīvi dzīvo un ko lieto ikdienas uzturā.
Eksperimenta rezultāti satrieca visu pasauli:
- dalībnieki, kuri savā uzturā regulāri iekļāva fermentētus piena produktus, bija mazāk pakļauti sirds slimībām;
- cilvēkiem, kuri bieži ēda saldējumu un sviestu, bija lielāks risks saslimt ar koronāro sirds slimību.
Tad pētījumus turpināja zinātnieki no Ķīnas un Nīderlandes. Viņi analizēja medicīniskās kartes un aptuveno uzturu 200 000 cilvēku un pamanīja pārsteidzošu modeli: cilvēkiem, kas ēda sieru, bieži samazinājās koronāro sirds slimību saslimšanas risks par 14% un insulta risks par 10% (salīdzinot ar tiem, kuri sieru nelietoja).
Šī iemesla dēļ kardiologi rekomendē uzturā iekļaut 40 g siera dienā katram, kurš vēlas rūpēties par savu sirdsveselību.