Kādreiz man nelikās, ka manās mājās būs jebkādi istabas augi. Gadiem ejot uz priekšu, esmu sapratusi, ka tie piešķir mājoklim ne tikai mājīgu un skaistu atmosfēru, bet arī šiem augiem ir savs praktiskais pielietojums.
Lai tie spētu augt pilnvērtīgi, par tiem ir kārtīgi jāparūpējas. Mana vecmāmiņa ieteica vairākus šķietami vienkāršus, bet tiešām nozīmīgus padomus, kurus šobrīd ikdienā izmantoju.
Ieteikumi:
1. Izrādās, ka ziemā un rudenī puķes ir nepieciešams aplaistīt no rīta. Savukārt vasarā un pavasarī to vajag darīt vakarā.
2. Apsmidzināšanai lej salīdzinoši siltu ūdeni. Kad to smidzina, tas atdziest.
3. Lai lapas būtu spilgtas un košas lapu krāsā, tad ir nepieciešams ūdenim pievienot kampara spirtu. Aptuveni vajag 2 līdz 4 pilienus uz litra ūdens.
4. Ir vairāki veidi, kā ir pareizi veikt augu piebarošanu. Lūk, daži vērtīgi ieteikumi:
– Gaļu nomazgā bļodā, un ūdens, kas sakrājas bļodā, laisti ar to puķes.
– Ja tavās mājās ir kaktusi, tad tos var piebarot ar pienu. Nepieciešams sajaukt ūdeni ar pienu. Svarīgi – ja piens būs par daudz augsnē, tas var ne pārāk patīkami ost.
– Kad puķe zied, to var piebarot ar rīcineļļu. Uz litru ūdens nepieciešams pievienot 1 tējkaroti īcineļļas. Pēc tam šo maisījumu, kas ieliets kādā traukā, nepieciešams spēcīgi sakratīt.
– Šis var izklausīties interesanti, bet ir vērts pamēģināt: ziemā puķes piebaro ar cukuru. Saldais ūdens palīdzēs aizstāt ar gaismas trūkumu. Uz glāzi ūdens var pievienot 1 – 2 tējkarotes cukura.
5. Kad pārstāda ziedošus augus, tos stingri pieblietē. Savukārt zaļiem augiem augsni neblīvē, bet gan vienkārši atstāj irdenu.
Principā nekas sarežģīts! Viss ģeniālais slēpjas vienkāršajā!