Pēc piesātinātas darba dienas ir tik jauki pārnākt mājās, uzvilkt frotē pidžamu un basām kājām pāriet pār mīkstu paklāju viesistabā. Vai pat pavāļāties pa to, kā bērnam, parotaļāties ar kaķi vai vienkārši pasapņot, pieverot acis.
Taču tevi pārsteidz smaka, kuru tu jūti nākam no tava paklāja. Tu skaties un saproti, ka uz tā ir daži maz pamanāmi traipi. Principā, tos pat varētu neievērot, bet tavs iekšējais perfekcionists ar tiem samierināties nevar. Paklājs ir jātīra!
Kā tikt galā ar traipiem, kas jau iestāvējušies, esam jau stāstījuši, tagad turpināsim šo stāstu.
Vispirms jau lūdzam nesatraukties pirms laika, nekas nedabīgs nav noticis, tā ar paklājiem gadās cilvēkiem visā pasaulē. Ja nu pavisam nav pacietības gaidīt brīvdienas un stiept paklāju uz ķīmisko tīrītavu, atsvaidzināt tava mājokļa atmosfēru var ar mājas līdzekļu palīdzību. Iesākumā apbruņojies ar putekļu sūcēju, bet ko darīt tālāk, tūlīt pastāstīsim.
Līdzeklis paklāju tīrīšanai
Vairāki padomi, kuriem ir noteikti jāpievērš uzmanība.
Ir jāzina, ka vairumam paklāju nepatīk ūdens, tāpēc tīrīšanai jābūt sausai. Ja ir pieņemts lēmums izmantot birsti, tad traipu berz tā centra virzienā, lai netīrumi neizplatītos plašumā. Ja vienkārši tīri ar birsti, dari to tikai plūksnu virzienā, lai neizjauktu paklāja struktūru.
Darba gaita
1. Sāls un soda
Tātad, lūk daži padomi, kuri tev palīdzēs: paklājs kļūs tīrāks, nekas tam nekaitēs. Iesākumā apstrādā to ar putekļu sūcēju, lai noņemtu putekļus un sīkos netīrumus. Vari sākt.
Sāls un soda būs tavi pirmie palīgi, kas ar prieku padarīs svaigāku tavu paklāju. Sajauc tos attiecībā 1:1 un droši ber virsū paklājam, lielākai drošībai vari pat nedaudz ieberzēt maisījumu traipu rajonā, pēc 20 minūtēm sāli un sodu savāc ar putekļu sūcēju.
Sāls un soda ir universāli līdzekļi: gan sudrablietas tīrīt, gan slimo kaklu ārstēt. Saimnieces izmanto šīs lietas ne pirmo gadu, jo tās ir efektīvas, gan nekaitīgas.
2. Etiķa šķīdums
Ja sāls tev liek šķaudīt, bet soda tev nepiestāv konceptuāli, kā Mendeļejeva tabulas elements (Tas taču nātrijs!), tad vari izmēģināt etiķi. Parasto galda etiķi, kurš skumst tavā virtuves skapītī. Tici vai nē, bet vājš etiķa šķīdums spēj ievērojami atsvaidzināt tavu paklāju.
Pirms tīrīšanas ar etiķi, noteikti apstrādā paklāju ar putekļu sūcēju, pēc tam apstrādā paklāju ar etiķī samērcētu sūklīti. Proporcijas: uz 1 litru ūdens ņem 15-20 ml galda etiķa. Traipus var samitrināt stiprāk.
Pagaidi minūtes divdesmit, izdzer tasīti kafijas un pēc tam noslauki paklāju ar sausu drānu plūksnu virzienā. Pārliecinies, ka paklājs ir pilnīgi sauss, un neaizmirsti izvēdināt istabu. Etiķis tomēr.
3. Tējas stiprums
Ir vēl viena metode, ja kafijas vietā tu dzer tēju un tavs istabas interjers ir tumšos toņos. Tas ir, gaišiem paklājiem šī metode nederēs, tāpēc ieslēdz gaismu un pārliecinies, ka tavs paklājs ir tumšā krāsā. Ja tā, tad vari sākt.
Jau iepriekš tev ir jāuzlej tēja, lai tev būtu tējas stiprums. Tam nav jābūt pārāk slapjam, tāpēc kārtīgi to nospied, pirms ber uz paklāja.
Apbērt ar tējas stiprumu visu paklāju nevajag, tikai uz netīrajām vietām. Ļauj tējas stiprumam nožūt un tad noslauki to ar slotiņu un tad paklāju apstrādā ar putekļu sūcēju. Interesants novērojums: tējas stiprums noņem ne tikai netīrumus, bet arī nepatīkamās smakas.
Tā lūk! Katrs no šiem līdzekļiem paklāju tīrīšanai mājas apstākļos, ir pārbaudīts. Ja nu tev kaut kādu iemeslu dēļ rezultāts nepatīk, vari mēģināt tīrīt paklāju ar petroleju, kartupeļu cieti, benzīnu, ožamo spirtu vai pat sniegu. Kā tas darāms, varam pastāstīt nākamajā reizē, bet pagaidām iesakām vērsties pie speciālistiem paklāju tīrīšanā.