Ja tu proti adīt un tu to dari regulāri, tev ir paveicies! Zinātāji vienā balsī apgalvo, ka adīšana ir joga smadzenēm. Es adīt vispār nemāku, bet tagad, jūtu, ķeršos pie adatām. Izlasi līdz galam šo materiālu, un tu sapratīsi manu sajūsmu.
Kas notiks, ja adīsi katru dienu
1. Uzlabosies tavs psihiskais stāvoklis, psiholoģisko problēmu risināšana atņems mazāk tavu garīgo resursu.
2. Uzmanība un koncentrēšanās spēja kļūs par taviem pastāvīgajiem pavadoņiem.
3. Smalkās motorikas attīstība dos tev iespēju paveikt sarežģītas sadzīves lietas, kuru priekšā tev iepriekš nolaidās rokas.
4. Radošās spējas attīstīsies un priecēs tevi negaidītās izpausmēs.
5. Pašvērtējums augs – lepnums par skaisti paveiktu darbu un pārliecība par saviem spēkiem ļaus tev justies nozīmīgai.
6. Adīšana ir vienkāršs veids kā audzināt pacietību un uzņēmību. Nekas tevi nespēs izsist no līdzsvara!
7. Atmiņa krietni uzlabosies, bet prāts darbosies daudzreiz ātrāk.
Kad 37 gadus vecais ārsts Aloizs Alcheimers iegāja palātā, Auguste Detere , sēžot uz gultas, pusdienoja.
– Kā jūs sauc? – jautāja ārsts.
– Auguste, – atbildēja sieviete.
– Jūsu uzvārds?
– Auguste, – atkārtoja paciente nedaudz apjukusi, šķiet.
51 gadu vecās frau Deteres priekšā uz šķīvja bija cūkas cepetis un puķkāposti.
– Ko jūs ēdat? Jautāja dakteris Alcheimers.
– Spinātus, – atbildēja Auguste Detere.
– Un ko jūs tagad darāt? – jautāja ārsts.
– Kartupeļus.
Šo dialogu vārdu pa vārdam pierakstīja Aloizs Alcheimers 1901. gadā. Zinātne tolaik nespēja izskaidrot šādu stāvokli speciālos terminos. Daudz vēlāk šī slimība ieguva Aloiza vārdu. Pēc Augustes aiziešanas debesīs Aloizs nebeidza pētījumus šajā jomā.
Runa ir par ieradumu maiņu, fiziskajām aktivitātēm un prāta rūdīšana ar intelektuāla darba palīdzību. Cilvēkiem, kas ir riska grupā, un arī visiem planētas cilvēkiem, speciālisti iesaka nodarboties ar adīšanu. Tās efektivitāte ir daudz reiz lielāka, nekā krustvārdu mīklu risināšana. To ir pierādījusi zinātne!
Adīšana un tamborēšana
Paraugies apkārt – adīšanas mode uzņem apgriezienus. Pazīstami aktieri, modeles, aktieri, pie tam ne tikai sievietes, arī vīrieši nekautrējas parādīties publikā ar adāmadatā vai tamboradatu rokās. Tas nav vienkārši vaļasprieks, adīšanu iesaka psihoterapeiti holivudas zvaigznēm kā līdzekli cīņā ar stresu un arī augsta intelektuālā līmeņa uzturēšanai.
Holivudas zvaigžņu – adītāju saraksta sākumā ir Džūlija Robertsa. Viņa nekautrējas pieņemšanās un arī uz ielas ierasties savos adītajos tērpos. Kino uzņemšanas laukumā aktrise brīvajos brīžos vienmēr ada un pat nosaka toni adījumu modē.
Populārā aktrise Jekaterina Vilkova ar adīšanu aizrāvusies ļoti nopietni. Svētkos viņai patīk dāvināt tuviniekiem aksesuārus ar savu personīgo „zīmi”.
Jeļenai Proklovai patīk pavadīt vakarus adot un arī viņa valkā pašas darinātus tērpus. Adīšana palīdz atslābināties un atgriezt spēku domām.
Sāra Pārkere daudzās savās intervijās stāsta, ka adīšana un tamborēšana palīdz īsināt laiku un nomierina nervus. Cepuru, kurās Sāra parādās sabiedrībā adīšana un tamborēšana, iedvesmojusi daudzus viņas talanta cienītājus arī pievērsties šai nodarbei.
Adīšana nav gājusi secen arī vīriešiem: Deivids Duhovnijs, Kurts Kobeins, Aleksandrs Balujevs arī nekautrējas sava vaļasprieka.
Aizvien populārāka kļūst adīšana bez adatām un tamborēšana bez tamboradatas. Tas ir ne tikai skaisti un neparasti, bet arī lielisks treniņš smadzenēm un rokām.
Ja tev ir slikta pārmantojamība un tev ir nojausma par iespējamām neiroloģiskām nepatikšanām vai tu vienkārši pārdzīvo par to, lai nekļūtu par apgrūtinājumu bērniem vecumdienās, ievēro šos padomus, ko ieteikušas pasaules mēroga medicīnas universitātes.
1. Pastaigājies
Vismaz 2 kilometrus dienā. Staigāšana palielina pelēkās vielas daudzumu.
2. Dejo
Dejošana mazina pirmo pazīmju parādīšanās risku labāk, nekā jebkura cita fiziskā aktivitāte!
3. Uzturs
Uzturā lieto pārtiku, kas bagāta ar antioksidantiem. Uztura plāns, kas izstrādāts Rašas universitātē Čikāgā, mazina Alcheimera slimības risku par 53%! Tajā pieļaujami 10 produkti – zaļumi, dārzeņi, rieksti, ogas, pupas, pilngraudu izstrādājumi, zivis, putnu gaļa, olīveļļa un vīns. Stingri aizliegta sarkanā gaļa, sviests un margarīns, siers, saldumi un deserti, cepts ēdiens un ātrās uzkodas. Atceries dārzeņiem tavā šķīvī ir jābūt 40% no visas porcijas.
4. Garšvielas sāls un cukura vietā
Pievieno garšvielas ēdienam, lai piesātinātu to ar garšu un samazinātu sāls un cukura daudzumu ēdienā. Karijs un kurkuma satur antioksidanto kurkumīnu.
5. Izvairies no vientulības
Psiholoģiskais atbalsts ir ļoti svarīgs, īpaši saskarsme ar tuviem cilvēkiem. Atrast draugus var jebkurā vecumā, viņi vienmēr palīdzēs tikt galā ar problēmām. Rīko grāmatu vai kāršu klubiņu mājās, aicini viesus, plāno pusdienas, tas novērsīs no negatīvām domām un liks koncentrēties.
6. Intelektuālās nodarbes
Lasīšana, galda spēles, mūzikas instrumentu spēlēšana, adīšana, krustvārdu mīklu un mīklu minēšana, zīmēšana, veidošana. Visas šīs nodarbes, kaut dažas reizes nedēļā palīdzēs skaidrot tavu prātu.
„Pat cilvēkiem, kuri bija Alcheimera slimības gēna nēsātāji, slimība atkāpās par desmit gadiem, ja viņi visa mūža garumā aktīvi iesaistījās intelektuāli bagātinošās nodarbēs.”
Neiroloģiskās problēmas var novērst. Populāras personas mums rāda piemēru, kas ir ļoti noderīgs. Bez šaubām, mūs vecmāmiņas zināja, ka adīšana nav vienkārši vajadzīgu lietu radīšana, tā ir māksla un glābiņš vienlaikus. Es jau šodien sākšu adīt siltas zeķes tuviniekiem, un tu?
Iesaki šo rakstu saviem draugiem, pievienojies vispārējam fenomenam!