Labāk nolikt ģerāniju dienvidu puses istabā, vēlams, lai tā būtu vēsa. Nevajag baidīties no tiešiem saules stariem, ģerānija tos labi panes. Nodrošinot pareizu apgaismojumu, pavasarī tev būs spēka pilns augs, kurš priecēs tevi ar bagātīgu ziedēšanu.
Laistīšana un piebarošana
Vispār, ģerānijas laistīšanai jābūt regulārai, bet ziemā pieļaujama laistīšana reizi nedēļā. Jāseko, lai augsne podā būtu valga, lai neiekalst. Jāraugās, lai būtu pareiza drenāža, jo ūdens pārpilnība pie saknēm var sabojāt augu.
Nav ieteicams apsmidzināt ģerāniju ar ūdeni, tāpēc, ka uz lapām var rasties pleķi. Puķkopji bieži sastopas ar to, ka lapas sāk dzeltēt. Daudzi domā, ka tas ir barības vielu trūkuma dēļ, un sāk piebarot augu. Taču tā darīt nevajag.
Visdrīzāk lapas dzeltē nepareizas laistīšanas dēļ. Pie tam tas var būt gan, ja mitruma par daudz, gan tāpēc, ka par maz. Problēmu var atrisināt pavisam vienkārši – normalizēt laistīšanu. Piebarot ziemas periodā augu nevajag, jo augam ir miera periods.
Apgriešana un pārstādīšana
Ģerānija pastāvīgi jāapgriež, citādi augs izstiepsies un vairs skaisti neziedēs. Tāpat bez apgriešanas augs būs vairāk pakļauts slimībām. Rudens beigās vai ziemas sākumā augs jāapgriež, sagatavojot to ziemošanai.
Kā to pareizi izdarīt? Pirmkārt, vajadzīgi sterili instrumenti. Otrkārt, jānogriež visi dzinumi, kas aug padusītēs. Atstāj tikai 6-7 lapiņas uz stiebra. Noņem visas nokaltušās lapas un zariņu. Apgriezt ģerāniju vajag tikai pirms ziemošanas un līdz pavasarim to netraucēt. Tikai jānoņem nokaltušās lapas un ziedus.
Pārstādīt ģerāniju ziemā bez vajadzības nevajag. Ja augs slimo vai tam vajadzīga normāla drenāža, tad tas ir jāpārstāda. Taču, ja nav nopietnu iemeslu pārstādīšanai ziemā, tad labāk šo procedūru atlikt uz pavasari. Kaut gan puķkopji bieži vien pārstāda ģerāniju vēlā rudenī, lai atjaunotu grunti. Svarīgi izdarīt to pirms salnām.
Tie arī visi noteikumi, kas jāievēro puķkopim. Ja tos ievērosi, tev būs augs, kurš priecēs tevi ar košu ziedēšanu.