Mēs zinājām vien to, ka bērnu nedrīkst atstāt autokrēsliņā pa nakti, jo tas var kropļot bērna mugurkaulu, bet kas tāds mums bija pirmā dzirdēšana.
Kad mana vecākā meita bija maziņa, mēs ar viņu braucām pie radiniekiem uz Kornvolu, kas ir četru stundu brauciena attālumā no mūsu mājām, un ar viņu viss bija kārtībā!
Tagad mēs ar Kristoferu vēlamies pastāstīt par šo pilnīgi visiem vecākiem – lai viņi zina, kādas briesmas sagādā autokrēsli bērniem. Tikai divas stundas autokrēsliņā, un mēs viņu varējām zaudēt uz mūžu! Tas ir tik briesmīgi!
Aicinu visus vecākus sekot līdzi savām mazajām atvasītēm un nesēdināt viņas autokrēsliņos, ja nav tāda vajadzība. Ticiet mums – tas nav tā vērts! Mums tādas briesmas nācās piedzīvot…
Sekojiet līdzi sava bērniņa uzvedībai un veselībai. Ja šķiet, ka kaut kas nav kārtībā, nekavējoties vediet bērnu uz slimnīcu.”
2016. gadā labdarības organizācija “Lullabu Trust” ar kustību stimulatora palīdzību veica pētījumu, lai noskaidrotu, ko bērnam nodara ilga atrašanās autokrēsliņā.
Pētījumu laikā tika secināts:
“Kustību simulācija izraisa krasu skābekļa trūkumu.”
Zinātnieki apstiprina: autokrēsla izmantošanas laikā bērna asinīs krasi samazinās skābekļa daudzums. Tādēļ Kristijai ir taisnība, aicinot vecākus tos izmantot pēc iespējas retāk.
Par šo jāzina ikvienam, kam ir mazi bērniņi!