Veidot jaunus zemeņu stādījumus vislabāk ir vasaras beigās vai rudens sākumā. Tāpēc ir labi jāzina, kā iestādīt zemenes augustā. Ja visu izdara pareizi, tad jau nākamajā gadā var iegūt bagātu šo gardo ogu ražu.
Vispirms stādījumam ir jāizvēlas piemērota vieta. Tai ir jābūt līdzenai, saules apgaismotai vietai. Tur nevajadzētu būt pārāk mitrai augsnei.
Vislabāk zemenes stādīt vietās, kur iepriekš ir auguši ķiploki, sīpoli, dilles, pētersīļi, burkāni, bietes, selerijas, salāti vai redīsi. Nevajadzētu stādīt zemenes tur, kur auguši gurķi, kāposti, paprika, baklažāni, kartupeļi.
LASI VĒL: GRIEZUMI VIDĒJIEM, GARIEM UN ĪSIEM MATIEM (+FOTO)
Jāpārliecinās, vai pareizi sagatavota augsne. Tā savlaicīgi jāmēslo un jāirdina.
Ja tev vēl nav stādu, tie jāiegādājas. Ja ir savi, tad jāvēro zemeņu stīgas. Kad tās piesakņojušās, var ar lāpstiņu izņemt un pārstādīt jaunajā vietā.
Vislabāk izvēlēties stādus no tām zemenēm, kuras ir ražojušas vienu sezonu. Pēc iestādīšanas zemeņu cerus var izmantot 3 gadus. Arī pēc tam raža būs, bet tā būs ar katru gadu mazāka un sliktāka.
Un nu par stādiem. Ja tiem saknes ir jau pagaras, tad tās nedaudz jāapgriež, lai tās nesaliecas. Ja stādam daudz lapu, daļa jāaprauj. Tas jādara tāpēc, lai augs labāk iesakņotos un spētu pabarot atlikušās lapas.
Pirms stādīšanas augsne jāattīra no nezālēm. Ja vasara ir karsta, tad katrā bedrītē jāielej 1,5-2 litri ūdens Nekādā gadījumā nedrīkst pievienot nekādu mēslojumu, tas sadedzinās saknes. Attālumam starp stādiem jābūt 40 cm.
Jaunajām zemenēm mēslojumu dod pēc 2 nedēļām, kad lapiņas ir pacēlušās un augs ir kļuvis spēcīgāks. Tad var pievienot komplekso mēslojumu ar mikroelementiem. Un viss !
Ceram, ka visi tavi stādiņi labi pārziemos. Vēlam veiksmi!