Laikam gan daudzi zina, ka tāds istabas augs, kā naudas koks, piesaista veiksmi, bagātību un labklājību. Taču par to, ka šim augam piemīt arī ārstnieciskas īpašības, zina nedaudzi.
Šis augs ne par nieku nav sliktāks par alveju. Ja tev vēl nav naudas koka, iesakām to iegādāties. Tas nav īpaši izvēlīgs un to ir viegli kopt.
Daudzi ir pamanījuši, ka naudas koks ir veselības rādītājs. Ja mājā kāds ir nopietni slims, augs sāk nīkuļot, lapas dzeltē vai melnē. Tā vien liekas, ka tas uzsūc sevī negatīvo enerģiju. Kad cilvēks atveseļojas, naudas koks atkal atdzīvojas.
Naudas koka ārstnieciskās īpašības
1. Labi palīdz pie apdegumiem, iegriezumiem, sasitumiem, izstiepumiem, brūcēm. Sarīvē dažas lapas ar rīvi un iegūto masu uzliec uz slimās vietas. Piefiksē ar marles saiti. Maini apsēju ik pēc 5 stundām.
2. Noder pret insektu kodumiem. Iezied koduma vietas ar naudas koka lapu sulu 4 reizes dienā.
3. Pielonefrīts un cistīts. Sasmalcini 5 naudas koka lapas, aplej masu ar 200 gramiem karsta ūdens. Ļauj nostāvēt stundu un tad nokās. Lieto pa 1 ēdamkarotei 2 reizes dienā 20 minūtes pirms ēšanas.
4. Kakla sāpes. Izspied sulu no 10 lapām, sajauc to ar 300 ml silta ūdens. Skalo kaklu 3 reizes dienā pēc ēšanas.
5. Kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūla. Stundu pirms pirmās ēdienreizes apēd 2 naudas koka lapiņas, kārtīgi tās sagremojot.
6. Herpes uz lūpām. Izspied sulu no dažām lapām. Nozied herpes vietu ar šo sulu ik pēc stundas. Ja tev nav tam laika, uzliec herpes vietai vates plāksnīti, kas piesūcināta ar naudas koka sulu. Veic šo procedūru ne ilgāk par 2 dienām.
7. Artrīts artroze. Izspied sulu no 13-15 lapiņām, iezied ar to slimās locītavas uz nakti.
Uzmanību: Naudas koks satur arsēnu, tāpēc to nav ieteicams bieži lietot iekšķīgi. Noteikti konsultējies ar savu ārstu, pirms sāc lietot naudas koka lapu sulu.