Nepatīkama smarža, ādas slimības un alerģijas – tas viss mēdz atturēt cilvēkus no iepirkšanās lietoto apģērbu veikalos. Vai šādi apģērbi ir kaitīgi mūsu veselībai? Lūk, kas par to sakāms ārstam-alergologam.
Ārsti atzīst:
«Iepriekšējie īpašnieki, iespējams, pietiekami labi nemazgāja un netīrīja apģērbu, tāpēc tiek veikta drēbju ķīmiskā apstrāde. Tas nepieciešams arī tālab, lai iznīcinātu infekciju un kaitēkļu perēkļus, kas var atrasties apģērbā. Turklāt daudz drēbju atrodas noliktavās, un arī tām nepieciešama dezinfekcija!»
Runājot par formaldehīdu, tas atrodas arī šampūna, un mazgāšanās līdzekļu sastāvā. Ja personai ir ļoti jutīga āda, var rasties neliels kairinājums no apģērba, jo formaldehīds nokļūst organismā ieelpojot vai saskaroties ar ādu. Pēc tam organismā tas sadalās un tiek izvadīts ar urīnu vai elpošanas procesā.”
No visa augstāk skaidrotā var secināt, ka tipiskā lietotu drēbju smarža patiesībā ir zīme, ka tās ir kvalitatīvas – dezinficētas! Vairāk būtu jāuztraucas, ja lietotajām drēbēm nav nekādas smaržas.
Taču ir viens “bet” – nekādā gadījumā nevelciet mugurā iegādāto lietoto apģērbu, pirms tam to neizmazgājot! Ārsti turklāt iesaka pirms mazgāšanas šo apģērbu pāris stundu paturēt saldētavā – tā būsiet droši, ka visas baktērijas ir iznīcinātas!