Vannas istaba ir vislabākā vide pelējuma sēnītes attīstībai, jo tā ir vissiltākā un mitrākā vieta visā mājā. Pilsētu vannas istabām vistipiskākās ir pelējuma sēnītes, kuras var parādīties gan uz betona, gan ķieģeļu gan arī uz krāsotām virsmām.
Pelējums kaitē ne tikai vannas istabas izskatam, tas kaitē arī cilvēka veselībai. Kaitīgās lidojošās vielas, kuras cilvēki ieelpo, veicina dažādu bīstamu slimību attīstību. Ja pēdējā laikā tev bieži ir galvas sāpes, pārbaudi savu vannas istabu, vai tajā nav pelējuma sēnīte, jo migrēna ir pirmā tās pazīme.
Šobrīd pastāstīsim, kā cīnīties ar vannas istabas sēnīti un ko darīt, lai turpmāk tā neatgrieztos.
Parasti sēnīte uzrodas vistālākajās, neredzamajās vietās-šuvēs, spraugās, savienojumos. Visbiežāk tā parādās starp vannu un sienu, jo ūdens tur ir pastāvīgi.
Pirmais, kas jādara, lai pasargātu sevi no kaitīgajiem mikroorganismiem, ir jānosedz riskantā vieta. Ir jāliek apmalīte starp sienu un vannu. Tai jāatbilst tādiem kritērijiem kā: ūdensizturība, blīvums, elastība un tai jābūt viegli montējamai.
PVH apmale būs vislabākais risinājums šādā gadījumā. Tā ir pietiekami blīva, elastīga un viegli griežama ar nazi. Tā ir pilnīgi hipoalergēna un nezaudē savu labo izskatu ar gadiem.
Pareiza materiāla izvēle vēl nav viss, svarīgi ir to arī pareizi pielikt. Akvāriju hermētiķis labāk nekā citi līmējošie materiāli tiks gala ar šo uzdevumu. Tas ir pilnīgi ķīmiski neitrāls, ūdensizturīgs un tam nekaitē arī sadzīves ķīmija un vēl tas ir ekoloģiski drošs.
Ja jums pagaidām nav iespējams veikt nelielu remontu, bet sēnīte jau ir izplatījusies pa vannas istabu, ir līdzekļi, kuri palīdzēs tikt no tās vaļā. Bet vispirms vajag veikt profilaktiskus pasākumus, kuri nepieļaus jaunu pelējuma veidošanos.
1. Pārbaudi, vai vannas istabā kaut kur nav nelielas noplūdes un, ja ir, novērs tās. Parasti tās veidojas tad, ja caurulēs ir kādas mazas plaisiņas un sākumā tās nav redzamas, jo atrodas neredzamās vietās.
2. Parūpējies par pienācīgu ventilāciju. Gaisam brīvi jācirkulē telpā. Bez tam, jāatmet paradums žāvēt veļu vannas istabā.
3. Efektīvs līdzeklis pret pelējuma sēni ir parastais baltais etiķis. Vienkārši ielej šķīdumu pudelē ar pulverizatoru un izsmidzini to pelējuma skartajās vietās, ļauj nožūt, notīri to ar birsti un tad noskalo ar tīru ūdeni.
Etiķi jau sen daudzas mājsaimnieces izmanto mājas tīrīšanā. Tas ir efektīvs un arī pilnīgi nekaitīgs veselībai, bet specifiskā smarža ātri izvedinās.
Vēl labi līdzekļi ir arī ūdeņraža pārskābe, pārtikas soda, ožamais spirts un veļas balinātājs. Taču, ja lieto līdzekļus, kuru sastāvā ir hlors, noteikti jālieto cimdi un jāvedina telpas, lai nekaitētu savai un mājinieku veselībai.