Ķiploks nav vienkārši visā pasaulē pieprasīta garšviela, kas ēdieniem piedod aromātu. Tas ir arī īsts atradums mūsu veselībai. To lietojot ik dienu, tu nodrošināsi sevi ar spēcīgu imunitāti, stipriem zobiem, veselu sirdi un tīrām aknām.
Pieredze rāda, ka ziemas ķiplokiem galviņas ir ievērojami lielākas un blīvākas. Pastāstīsim, kad un kā jāstāda ziemas ķiploki un kas jāņem vērā, lai iegūtu apskaužamu ražu.
Ziemas ķiploku stādīšana 2019. gadā
Uzskata, ka ķiploki rudenī jāstāda trīs nedēļas pirms pirmo salnu iestāšanās. Ķiploku daiviņas, kas iestādītas vēlāk, nepaspēj iesakņoties, bet agrāk stādītām asni var iet bojā no salnām.
Pētījumos pierādīts, ka, pirms iestājas ziema, ķiploka daiviņai ir jābūt 12-18 saknītēm, kuru garums aptuveni 5-10 cm. Šādas sakņu sistēmas izveidei ir nepieciešamas 35-45 dienas.
Ziemeļu reģionos ziemas ķiploku stādīšana sākas jau septembrī. Speciālisti iesaka to darīt dilstošā mēnesī, kad nakts spīdeklis caur auglīgajām zodiaka zīmēm.
Pēc dārzkopju mēness kalendāra labākās dienas ziemas ķiploku stādīšanai 2019. gadā būs 17., 18., 23., 26., 27. septembris un 9. un 24. oktobris. Ja mēneša sākums būs silts, tad ziemas ķiplokus varēs stādīt arī novembrī. Labvēlīgās dienas: 8. – 11. un 13. novembris.
Augsnes sagatavošana ziemas ķiplokiem
Ķiploks ir gana kaprīzs augsnes un vietas izvēlē. Gatavojot zemi, jāatceras, kas šim augam patīk. Vislabāk tas jutīsies vidēja skābuma melnzemes (varbūt ar nelielu māla piejaukumu) augsnē. Vietai jābūt atklātai un saulainai.
Ja katru gadu ķiplokus stādīsi vienā un tajā pašā vietā, raža tevi ar katru gadu priecēs mazāk un mazāk. Tāpēc, ja iespējams, maini ķiploku stādīšanas vietu vismaz ik pēc 2- 3 gadiem. Būtu labi, ja pirms ķiplokiem tajā vietā būtu auguši tomāti, gurķi vai pākšaugi. Labi ķiploku priekšteči būs arī agrie kāposti, kabači, ķirbji. Vietās, kur iepriekš auguši kartupeļi vai sīpoli, ķiplokus stādīt nav ieteicams.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!