Sen visiem zināms, ka brokoļi ir veselīgi – zaļajā dārzenī ir daudz C vitamīna, šķiedrvielu, kalcija, magnija un arī daudz mikroelementu.
Nesen zinātnieki, meklējot zāles pret vēzi, ieguva sensacionālus pētījumu rezultātus. Ir pierādīts, ka šie zaļie kāposti lieliski cīnās pret piena dziedzera, plaušu, urīnpūšļa, aknu, prostatas dziedzera, kuņģa un resnās zarnas vēzi. Cilvēki, kuri lieto ne mazāk kā 1 kg brokoļu nedēļā, retāk pakļauti onkoloģisko slimību saslimšanas riskam.
Krustziežiem pretvēža iedarbību nodrošina fitonutrients sulforafāns, kurš spēj pazemināt cukura līmeni asinīs un iznīcināt vēža šūnu gēnus. Lūk, kāpēc reiz tirgū parādījās „brokoļu tabletes” ar augstu šīs vielas koncentrāciju. Taču bioloģiskās piedevas izrādījās maz efektīvas salīdzinājumā ar spēcīgāku instrumentu: izrādījās, ka liels antioksidants potenciāls ir brokoļu dīgstiem.
Brokoļu dīgsti pret vēzi
Kāpostu dīgstos ir 100 reizes vairāk sulforafāna, nekā gatavā dārzenī. ASV Džona Hopkinsa universitātes zinātnieki atklāja, ka brokoļu dīgstiem piemīt īpašība izvadīt toksīnus no cilvēka organisma. Tikai 150 dīgstu lietošana dienā palīdzēs cilvēkiem no ekoloģiski nelabvēlīgiem rajoniem izvadīt kancerogēnās vielas un mazināt organisma piesārņojuma risku.
Bez tam, cilvēkiem ar autismu, ik dienu lietojot uzturā brokoļu dīgstus, sāka parādīties augstāki sociālās aktivitātes un verbālās saskarsmes rādītāji. Sulforafāns spēj uzlabot energoapmaiņu šūnās un mīkstināt neiroiekaisuma procesus, kas samazina autisma simptomus.
Šim vienkāršajam un pieejamajam līdzeklim ir virkne priekšrocību:
Tas attīra organismu.
Pazemina holesterīna līmeni.
Atvieglo diabēta simptomus.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!